Şömine Köşesi

Elektrikli şömineler ısıtırmı...

Elektrikli şömineler ısıtırmı...

Elektrikli şömineler temelde üretiikleri alev efekti ile şömine ortamı yaratmak için kullanılan ürünlerdir. Özellikle baca gerektirmemeleri, kullanımlarında is,kül, duman derdi olmaması gibi avantajları ürün için geniş bir kullanım alanı yaratırken, bazı modellerde ısıtma özelliğininde bulunması elektrikli şöminelerin tercih edilmesinde önemli rol oynamaktadır.

Elektrikli şöminelerde ısıtma, rezistans vasıtasıyla elde edilen ısı enerjisinin fan yardımıyla iç mekana aktarılmasıyla sağlanır. Modele göre ısıtma kapasiteleri 400 ila 2000 W arasında değişmektedir, yine modele göre kademeli ısıtma, termostat özellikleride mümkün olabilmektedir.

Elektrikli şöminelerin ısıtma kapasiteleri ile kaç m2 lik bir alanı ısıtabildiği de bu konuda sıkça sorulan sorulardandır...Bunun tek bir cevabı maalesef yok, pratikte normal kat yüksekliğinde 10 m2 lik bir hacim için 1500 w lık bir cihaz yeterli olabilmektedir ancak, ısı hesabı açısından izolasyon, dış mekan sıcaklığı, rüzgar yönü, ısı kayıpları v.b. faktörler dikkate alınmalıdır.

Adres

Arkiline Yapı Ürünleri San. Paz. Ltd. Şti / Ağaoğlu My Prestige Barbaros mah. Ihlamur Sok. No:1/48 Ataşehir - İstanbul

BİZİ TAKİP EDİN
© Copyright 2024 elektriklisomine.com. | Tüm Hakları Saklıdır.